سفارش تبلیغ
ابزار بهینه سازی سایت
ابزار بهینه سازی سایت

معدنچیان و عبرت و نهی از منکر!

«امر به معروف و نهی از منکر - 18»

معدنچیان و عبرت و نهی از منکر!

جان‌سپردن عده زیادی از معدنچیان عزیز و سختکوشمان که در شرایط بسیار سختی کار می‌کنند خبر بسیار تلخ و دلخراش و تاسف‌باری بود. اما آنچه این حادثه را تاسف‌بارتر می‌کند عدم تدبیر کافی برای به حداقل رساندن چنین حوادثی است. 
مسلما اتفاق، خواه ناخواه خواهد افتاد ولی اینکه بی‌تدبیری و سودجویی قسمت قابل توجهی از علل و عوامل چنین اتفاقاتی باشد جای تأمل دارد! 
همین چند ماه پیش بود که شاهد حادثه پلاسکو بودیم. اخباری هم از عمدی بودن و وقوع انفجـار و ... در فضای مجازی منتشر شد که توسط کارشناسان بی‌طرف تایید نشد. ولی در هر صورت عامل کوتاهی در چنین حوادثی غیرقابل انکار است. اینکه ما و مسئولین مربوط به آنها از چنین حوادثی عبرت نمی‌گیریم مهمتر از خود حادثه است که می‌تواند عامل ایجاد یا بازدارندگی در چنین اتفاقاتی باشد!
چنین اتفاقاتی هر قدر دلخراش باشد؛ جان‌باختگان تصادفات جاده‌ای بسیار تأسف‌بارتر از این است. سالانه هزاران نفر به علت بی‌احتیاطی راننده و عدم ایمنی مناسب ماشین‌ها و جاده‌ها و ... جان خود را از دست می‌دهند.
بیاییم چه به عنوان شهروند عادی و چه به عنوان مسئولی که تدبیر و بی‌تدبیری ما می‌تواند به قیمت حفظ یا از دست دادن جان عزیزانمان تمام شود تصمیم بگیریم که هم خودمان در جایی که هستیم کوتاهی نکنیم و هم اگر کسی کوتاهی کرد و توانستیم در جلوگیری از کوتاهی او مؤثر باشیم با بی‌تفاوتی از کنار آن نگذریم. چه در جایی که می‌توانیم به کسی تذکر دهیم و چه با نگاه سنگینمان مانعی در راه چنین اتفاقی باشیم و چه با پست‌ها و کامنت‌هایمان و چه به روش‌های دیگر سعی کنیم در حد خودمان احتمال وقوع چنین حوادثی را کاهش دهیم.

امید به اینکه کمتر شاهد چنین حوادثی باشیم!

برای ورود به کانال تلگرام اینجا کلیک کنید کلمات کلیدی : نهی از منکر، امر به معروف، امر به معروف و نهی از منکر، پلاسکو، محسن مقدس زاده، معدن زغال سنگ، تصادف، عبرت، مسئولیت پذیری